Jak vybrat kuchyni

JEDNODUCHÝ PRŮVODCE VÝBĚREM KUCHYNÍ

Vytvořili jsme pro vás užitečný návod usnadňující výběr "té pravé kuchyňskké linky"

Při tvorbě průvodce jsme vycházeli hlavně z vašich dotazů a pevně věříme, že zde najdete potřebné informace.
Tento článek není určen profesionálním návrhářům interiérů, ale obyčejným lidem, kteří brouzdají po internetu a přemýšlejí o rekonstrukci své stávající kuchyně.

1. KOLIK MÁM MÍSTA

Důsledně změřte prostor pro novou kuchyni. Může být klasická, rohová nebo účková. Poznačte si umístěním odpadů, vody a elektrických zásuvek. Jestliže máte zatím jen holé zdi, můžete tento krok přeskočit. Vytvoříme nejprve 3D návrh, podle kterého bude prostor upraven.

Třeba se dostanete na rozměry odpovídající našim vzorovým sestavám nebo vám poskládáme kuchyni takřka na míru. Prodávám hlavně kvalitní sektorové kuchyně s obrovským výběrem skříněk různých velikostí. Máme vlastní stolárnu, takže jsme schopní upravit kuchyně na míru za znatelně nižší ceny než v klasických kuchyňských studiích.

Chytrá rada: Pokud si koupíte sektorovou kuchyni u nás, nebudete mít problém s případným rozšířením, protože naše nabídky jsou dlouhodobé a lze dokupovat další kuchyňské skříňky.

2. KOLIK CHCI DO NOVÉ KUCHYNĚ INVESTOVAT

Vyčlenili jste si z rodinného rozpočtu 150 000 Kč na novou kuchyni? Proč ne, kuchyni přece nekupujete každý týden. Rozhodli jste se navštívit některého z renomovaných prodejců kuchyní v ČR? Dostanete zdarma kávu, získáte pocit, že máte luxusní kuchyni za výhodnou cenu a odejdete určitě spokojeni.

Není to však škoda? Když lze kvalitativně stejná kuchyně pořídit za poloviční cenu? Nemáme masivní reklamní kampaně a desítky prodejen po celé ČR, a proto vám můžeme poskytnou kvalitní kuchyně výhodněji.

Rohovou kuchyni 3 × 2 m pořídíte od 20 tis. Kč. Přesvědčte se sami. Nechte si vytvořit nezávazný 3D návrh s kalkulací.

Chytrá rada: Pozor na rádoby lákavé nabídky, které informují o kuchyních za "pár korun" s možností dokoupení dalších skříněk. Realita je taková, že kuchyňské sestavy jsou opravdu levné, ale v případě dokoupení dalších skříněk nebo jakýchkoliv dalších změn týkajících se kuchyně, dostane vaše peněženka pořádně zabrat a výhodná nabídka je pryč.

3. TAK KTEROU? JE TOLIK DRUHŮ KUCHYNÍ

Na tuto otázku existuje nejjednodušší odpověď. Vyberte si takovou kuchyni, která se vám líbí. Připravili jsme pro vás základní rozdělení kuchyní podle stylu.

Rozdělní kuchyňských linek na rustikální a moderní je podle našeho názoru velice subjektivní. Až na výjimky by šly některé kousky přiradit do obou kategorií. Cenově je zde také obrovský rozptyl. Záleží na použitém typu dvířek. Lakovaná dvířka budou nejdražší a lamino dvířka jsou nejlevnější.

Kuchyně ve vysokém lesku – Jasná volba pro skalní příznivce moderny. Nabízíme tři druhy lesklých kuchyní. Liší se hlavně cenou.

  1. Lakované kuchyně: Nejkvalitnější a zároveň samozřejmě nejdražší varianta. Lakovaná dvířka jsou odolnější proti poškrábání, dostupná v obrovském množství barevných variant a vypadají prokazatelně nejlépe. Musíte však počítat s delší dodací lhůtou. Je to ruční práce. Dvířka se lakují ve více vrstvách a také schnutí zabere nějaký čas navíc.
  2. Akrylové kuchyně: Zlatá střední cesta. Prvotřídní kvalita, ale už mnohem méně barevných kombinací.
  3. MDF dvířka, PVC fólie vysoký lesk: Nejlevnější lesklé kuchyně s výborným poměrem ceny a kvality.

Chytrá rada: Nebojte se kombinovat více typů dvířek. Takhle vypadá kombinace kuchyňských skříněk Brerra (lak, lesk) a kuchyňských skříněk Silver (lamino) .

Levné kuchyně: Máte-li omezený rozpočet, budou vás zajímat zejména kuchyňské linky DUO nebo Silver

Každá kuchyně může být levná i drahá zároveň. Záleží na tom, které typy kuchyňských skříněk si vyberete. Zásuvkové skříňky budou dražší než otevírací. Vyklápěcí horní skříňky budou stát víc než obyčejné. Vždy je třeba myslet nejen na typ dvířek, ale i na vlastnosti jednotlivých skříněk.

Chytrá rada: Dejte na první dojem. Člověk většinou prozkoumá všechny alternativy, aby se pak vrátil k té první.

Odpovědi na vaše nějčastější dotazy

  1. Dřez lze umístit prakticky do jakékoliv otevírací skříňky. Na rozdíl od klasické skříňky má skříňka s příznakem dřezová, připraven otvor pro ústí odpadů a zároveň je bez police. To však není problém, protože polici můžete z klasické skříňky vyjmout a zadní díl úplně odstranit nebo do něj vyřezat otvor.
  2. Za myčkou musí být pouze zeď. Žádné odpady! Myčka se totiž zasouvá až skoro úplně ke zdi.
  3. Nehledejte skříňku pro vestavnou myčku. Myčka stojí samostatně a dokupují se k ní pouze dvířka v příslušném dekoru.
  4. Ano, provádíme montáže kuchyňských linek.
  5. Lakovaná dvířka nejsou automaticky v lesku! Přestože může být název matoucí, vyrábějí se i matná lakovaná dvířka.

Pevně věříme, že jste našli inspiraci nebo jsme prostřednictvím tohoto článku zodpověděli vaše dotazy. Jestliže máte další otázky, napište nám.

Kompletní nabídka kuchyní