Jak vybrat kuchyni

Nevíte, jak si vybrat kuchyň, i když se na nové provedení tolik těšíte? Tento praktický návod vás celým procesem hladce provede. Při jeho tvorbě jsme vycházeli především z otázek, které nám naši zákazníci často pokládají. Věříme proto, že tu najdete odpověď i na svůj dotaz. 

Jak zvolit velikost a tvar kuchyňské linky

Dvakrát měř, jednou řež? To platí při zařizovaní kuchyně dvojnásob. Nebojte se přeměřit prostor klidně několikrát, nezapomeňte si poznačit umístění odpadů, vody a elektrických zásuvek. Pokud před sebou zatím máte jen holou zeď, obraťte se rovnou na nás. Zdarma vám vytvoříme 3D návrh kuchyně, podle kterého pak můžeme postupovat.

Co se tvaru týče, do menších kuchyní doporučujeme jednoduchou klasiku. Ve větších krásně vyniknou a prakticky poslouží rohové kuchyňské linky nebo ty ve tvaru písmene U.

Ceny kuchyní aneb Kolik to bude stát?

Cena kuchyně se odvíjí od mnoha skutečností. Například od toho, jestli se rozměry trefíte do už sestavených vzorových linek, nebo si u nás vyberete kvalitní sektorový nábytek, ke kterému snadno přidáme třeba i další skříňky. Tak vám dokážeme takřka sestavit kuchyni na míru. Tu navíc ve vlastní stolárně upravíme mnohem levněji než klasické kuchyňské studio.

Obecně lze říct, že třeba běžnou rohovou kuchyni o rozměrech 2x3 metry u nás pořídíte za cenu kolem 22 tisíc Kč. Propracovanější kuchyni zvládneme stvořit i za polovinu cenu oproti studiím a firmám, kde částky bývají značně přemrštěné. 

Chcete-li si pořídit vyloženě levnou kuchyni, zaměřte se při výběru na typy skříněk. Zásuvkové jsou vždy dražší než otevírací, stejně tak vyklápěcí horní skříňky stojí víc než ty obyčejné. Bez výjimky myslete na typ dvířek, ale i na vlastnosti jednotlivých skříněk.

Náš tip: Máte skutečně omezený rozpočet? V tom případě by vás mohly zaujmout kuchyně Silver.

Když dojde na styl: moderní, nebo kuchyně ve venkovském stylu?

Pokud má váš interiér konkrétní styl, bude nejlepší s ním kuchyňskou linku a celou kuchyň sladit. U nás najdete:

Moderní kuchyně: hlavně lesklé kuchyňské linky a často i bezúchytkové kuchyně.

Rustikální kuchyně: především linky a skříňky s frézovanými dvířky kuchyně ve venkovském stylu

Toto rozdělení je ale u našich kuchyňských linek poměrně subjektivní a až na výjimky jich lze spoustu přiřadit do obou kategorií. 

Lesklé kuchyně speciálně pro vyznavače moderny

Chcete-li svůj interiér včetně kuchyně ladit do moderního stylu, doporučujeme vybírat mezi lesklými kuchyněmi. V naší nabídce najdete tři druhy, které se liší provedením, a tedy cenou:

Lakované kuchyně: Nejkvalitnější a zároveň finančně nejnákladnější varianta. Lakovaná dvířka jsou odolnější proti poškrábání, dostupná v obrovském množství barevných variant a vypadají prokazatelně nejlépe. Je ale třeba u nich počítat s delší dobou dodání – lakují se ručně a v několika vrstvách, které musí řádně proschnout.

Akrylové kuchyně: Zlatá střední cesta. Prvotřídní kvalita, k dispozici je ovšem méně barevných variant.

MDF dvířka a PVC fólie s vysokým leskem: Nejlevnější lesklé kuchyně s výborným poměrem ceny a kvality.

Chytrá rada: Nebojte se kombinovat více typů dvířek. Takto vypadá kombinace kuchyňských skříněk Brerra (lak, lesk) a kuchyňských skříněk Silver (lamino).

Náš tip: Pátrejte, ale také dejte na první dojem. Člověk většinou prozkoumá všechny alternativy, aby se pak vrátil k té první.

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Kam umístit dřez?

Dřez lze umístit prakticky do jakékoliv otevírací skříňky. Na rozdíl od klasické skříňky má skříňka s příznakem dřezová připravený otvor pro ústí odpadů a zároveň je bez police. To však není problém, protože polici můžete z klasické skříňky vyjmout a zadní díl úplně odstranit nebo do něj vyřezat otvor.

Jak naložit s prostorem za myčkou?

Za myčkou musí být pouze zeď. Žádné odpady! Myčka se totiž zasouvá až skoro úplně ke zdi.

Pro vestavnou myčku nehledejte skříňku. Myčka stojí samostatně a dokupují se k ní pouze dvířka v příslušném dekoru.

Jsou lakovaná dvířka vždy lesklá?

Nejsou. Přestože může být název matoucí, vyrábějí se i matná lakovaná dvířka.

Dokážete linku jen navrhnout, nebo i namontovat?

Obojí. Montáž kuchyňských linek je naším denním chlebem.

 

Pevně věříme, že jste našli inspiraci a že jsme odpověděli na vaše otázky. Máte nějaké další? Napište nám!

Kompletní nabídka kuchyní